Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

INTERAKTIVNÍ MAPA

interaktivní mapa

PRŮTOK V PORUBCE

PORUBKA

Krizová karta obce

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

p

logoPROVOZNÍ DOBA

Pondělí ZAVŘENO   13:00 - 18:00
Úterý 8:00 - 12:00 13:00 - 14:00
Středa ZAVŘENO   13:00 - 18:00
Čtvrtek 8:00 - 12:00 13:00 - 14:00
Pátek 8:00 - 12:00 13:00 - 14:00

Telefon: 954 274 285

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

9.12.2022 02:35

Aktuální teplota:

1,7 °C

Vlhkost:

95,6 %

Rosný bod:

1,1 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Úvodní slovo starosty

Typ: ostatní
logo VřesinaVážení spoluobčané,
před třemi týdny, na ustavujícím zasedání zastupitelstva, bylo zvoleno nové vedení naší obce a já jsem se stal novým starostou.

Při předvolebním vyjednávání se na spolupráci dohodli zvolení členové Sdružení nezávislých kandidátů a KDU/ČSL, kteří také v poměru 3:2 sestavili radu obce. Nebudu zde představovat ani sebe ani ostatní radní, k tomu si dovolím využít Vřesinské noviny, které vyjdou před vánočními svátky.

Tuto zprávu jsem mohl zveřejnit již dříve, hned po volbách, ale věřte mi, že vše převzít, ve všem se zorientovat, navázat kontakty, rozhodnout o pokračování či pozastavení všech projektů, které nastartovalo bývalé vedení a intenzivně pracovat na rozpočtu obce na rok 2023, nebyl úplně jednoduchý úkol. Takže jsem prostě postupoval podle priorit.

Dovolte mi, prosím, s odstupem času poděkovat všem, kteří se letošních komunálních voleb zúčastnili, bez ohledu na to, koho volili. Svou účastí potvrdili, že je zajímá, co se v obci děje a záleží jim na budoucnosti a na směru, kterým se společně vydáme. Speciálně pak děkuji těm voličům, kteří volili nás, členy SNK a díky nimž jsme letošní komunální volby s výrazným náskokem vyhráli. A ty z vás, kteří jste nám hlas nedali a měli třeba jinou představu o tom, kdo naši obec povede, bych chtěl požádat, abyste nám dali nějaký čas na to, abychom vás mohli přesvědčit, že je naše obec v dobrých rukou.

Nežádám vás o obvyklých 100 dnů hájení, přesto vás o trochu trpělivosti požádám. Zdědili jsme spoustu projektů v různých fázích rozpracování, ale rovněž dost problémů, které je potřeba ihned řešit, takže bude pár dnů trvat, než se vše řádně zaběhne. Asi vám nemusím vykládat, že nás všechny nečeká úplně jednoduchá doba, přesto jsem připraven a ochoten udělat vše, aby se život a rozvoj naší obce nezastavil. Nebudu vám ve svém prvním článku slibovat „vzdušné zámky“, zřejmě v tomto volebním období žádnou zásadní stavbu v obci nepostavíme, ale to neznamená, že před námi není spousta práce. Začneme od těch věcí naprosto zásadních a nezbytných, jako je řešení problémových úseků obecní kanalizace a nákladová optimalizace budov v majetku obce, včetně snah o alespoň částečnou energetickou soběstačnost těchto objektů. Teprve po vyřešení těchto problémů můžeme přemýšlet o dalším rozvoji obce. Je prostě nezbytné, zvláště v dnešní době, hledat cesty, kde můžeme ušetřit a teprve následně, z takto ušetřených peněz, něco opravit či nového postavit. Držte nám, prosím, palce. Slibuji za celou radu, že uděláme vše pro to, aby byl život v naší nádherné obci zase o něco příjemnější.

V úplném závěru bych zcela upřímně rád poděkoval odstupujícímu starostovi Jirkovi Kopeňovi za vše, co pro naši obec za léta svého působení udělal. Rozhodně je za ním vidět kus poctivé práce a navždy bude v kronice obce zapsán jako úspěšný starosta. Děkuji mu za to, že mi vše řádně předal a že mi, i přes určité a pro mě pochopitelné zklamání, že ve funkci nepokračuje, popřál mnoho úspěchů a nabídl mi, v případě potřeby, svou pomoc.

Užijte si krásné týdny před Vánocemi a budu se na vás všechny těšit při rozsvěcení vánočního stromu.  

Ing. Petr Řeháček

Starosta obce


Vytvořeno: 14. 11. 2022
Poslední aktualizace: 14. 11. 2022 17:00
Autor: správce webu