Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

PORADNA

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

18.1.2021 13:48

Aktuální teplota:

-7,1 °C

Vlhkost:

74,9 %

Rosný bod:

-10,8 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

OHLÉDNUTÍ ZA 12. ZASEDÁNÍM ZASTUPITELSTVA OBCE

Typ: ostatní
OHLÉDNUTÍ ZA 12. ZASEDÁNÍM ZASTUPITELSTVA OBCE 1Zasedání proběhlo ve středu od 17:00. Jako každý rok byl klíčovým bodem programu rozpočet na příští rok. Ale projednávaly se i další body, které byly důležité pro rozvoj obce.
  • Za velmi významné pokládám rozhodnutí vybudovat v obci bytový dům pro seniory. Už jsem o tom jednal vícekrát, ale tentokrát jsme tomu dali formálně zelenou. Je to běh na velmi dlouhou trať a jsme teprve na startovní čáře. Ale věřím, že se to povede.
  • Schválený rozpočet obsahuje veliký schodek (27 mil. Kč). Ale všechny plánované investice mají opodstatnění a směřují ke kvalitnějšímu životu v obci. Nebudou to vyhozené peníze a nehrozí ani riziko zadlužení. Máme na účtu aktuálně kolem 37 mil. Kč a to do konce roku ještě další peníze ze státního rozpočtu přijdou. Samozřejmě platí, že pokud by se v důsledku pandemie zhoršily radikálně podmínky, rada by investice omezila.
  • Pro řadu našich občanů bude asi nemilá zpráva, že bylo stanoveno stočné na rok 2021 ve výši 40 Kč / m3 bez DPH (to je aktuálně 10%). Je to výrazné navýšení, ale nedá se jinak. Ani tak v tom nejsou zahrnuty provozní náklady. Pouze se rozpočítává stočné, které nám účtuje OVaK, na domácnosti podle spotřeby pitné vody.
  • Možná je důležitá informace, že kromě jednoho sporného bodu, kde žádné usnesení nebylo přijato, byl zbytek odhlasován jednoznačně všemi hlasy. Je to dobrý signál, že chceme táhnout za jeden provaz.
  • Zastupitelé kromě jiného také schválili vstup obce Vřesina do Spolku pro přijatelný život kolem dálnic v MSK. Je to sdružení obcí, které mají stejný problém - hluk z rychlostních komunikací. Cílem je společné úsilí za snížení hlukové zátěže. Ustavující schůze se konala ve stejný den, jako ZO - 9.9. 2020.

Vytvořeno: 11. 12. 2020
Poslední aktualizace: 11. 12. 2020 19:41
Autor: Jiří Kopeň, starosta obce