Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je pátek, 21. 9. 2018, 16:41:46

Aktuální teplota

21.9.2018 16:40

Aktuální teplota:

27,3 °C

Vlhkost:

38,6 %

Rosný bod:

12 °C

Zdravá obec Vřesina

logo

Krizová karta obce

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Vánoční strom

Typ: ostatní
Máme za sebou tradiční setkání u vánočního stromu, které signalizuje začátek adventu.....

Máme za sebou tradiční setkání u vánočního stromu, které signalizuje začátek adventu. I když se nemůžeme srovnávat s programem velkých vánočních trhů, všichni pořadatelé a účinkující udělali obrovský kus práce, abychom my ostatní mohli před adventním shonem ochutnat první doušky té pravé vánoční atmostéry. O tom, že se setkání povedlo, svědčí také fakt, že se vypilo více než šedesát litrů vařonky, sto litrů „konšelského punče“, snědly se desítky langošů, několik kilogramů bramboráků, zmizely všechny výborné zákusky, které ráno napekly naše kuchařky ze školní jídelny a po adventních věncích se jen zaprášilo. Naštěstí zůstaly ještě nějaké kalendáře s fotkami z naší obce. Zájemci si je budou moci zdarma vyzvednout na obecním úřadě - jeden kus na číslo popisné.

Je tedy na místě poděkovat všem organizátorům za jejich obětavost, žákům základní, mateřské a umělecké školy za jejich kulturní program, DiVOChům za adventní hru a všem prodávajícím, že to v mrazu vydrželi až do konce. Velké díky patří Kostelnímu sboru za jejich koncert, který se stal neodmyslitelnou součástí této adventní události. Úžasná byla také hudba v podání cimbálové kapely. Premiéru si odbyly také partystany s logem naší obce. Samozřejmě nesmíme zapomenout na krásnou betlémskou výzdobu, jejíž součástí byly dvě živé ovečky ve stáji.

Nesmíme se také zapomenout zmínit o našem novém vánočním stromu, který byl při této příležitosti rozsvícen. I když se hledaly jiné možnosti – a vysoké stromy v okolí jsou – nebylo možné je realizovat. Jednou nás zastavil zdravotní stav stromu, k druhému se nedostala dostatečně plošina, třetí variantu s listnatými stromy jsme zavrhli a možnost postavit pokácený strom jsme nerealizovali vzhledem k jeho umístění u školy a zkušenostech z jiných obcí. Náš nový vánoční stromeček se tak sice nemůže velikostí rovnat dominantě, která byla chloubou Vřesiny v minulých letech, ale jeho vánoční poselství je o to větší.

Jsme rádi, že Setkání u vánočního stromu se rok od roku zúčastňuje stále více lidí. Vám všem, kterým jsme neměli příležitost osobně popřát krásný adventní čas, tak činíme nyní.

 

 


Vytvořeno: 4. 12. 2017
Poslední aktualizace: 4. 12. 2017 21:46
Autor: správce webu