Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

22.8.2019 10:51

Aktuální teplota:

22,2 °C

Vlhkost:

58,5 %

Rosný bod:

13,6 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Usnesení ze schůze rady obce

Typ: ostatní
Vážení občané, kteří občas čtete zápisy rady - provedl jsem drobnou změnu. V souladu se zákonem o obcích je schůze rady obce neveřejná (na rozdíl od zasedání zastupitesltva obce). Zápisy z rady obce jsou samozřejmě k dispozici každému zájemci k nahlédnutí. Na webu obce by ale měla být zveřejněna pouze usnesení rady. Prosím, nejde o to, že by rada cokoli tajila, jde o formální správnost. V textu se občas vyskytují nezveřejnitelné údaje.

Na serveru FRANK BOLD (zabývá se "otevřeností úřadů") se píše toto:

O průběhu schůze rady se pořizuje zápis, ve kterém se vždy uvede počet přítomných členů rady, schválený program schůze rady, průběh a výsledek hlasování a přijatá usnesení. Zápis podepisuje starosta nebo místostarosta. Zápis, který je nutno pořídit do 7 dnů po skončení schůze, musí být uložen u obecního úřadu k nahlédnutí členům zastupitelstva. Občané se sice nemohou účastnit jednání rady, nicméně mají právo nahlížet do usnesení rady obce a pořizovat si z nich výpisy.

Již zveřejněné zápisy nebudeme odstraňovat, ale nové už budou pouze ve formě přijatých usnesení s anonymizací dle zákona o ochraně osobních údajů.

Naše zápisy podepisuje starosta i místostarosta, k náhlednutí jsou k dispozici každému, nejen členům zastupitelstva. Ale na veřejnost budeme umisťovat pouze usnesení. Po pravdě, je to i přehlednější.


Vytvořeno: 7. 3. 2019
Poslední aktualizace: 8. 3. 2019 11:27
Autor: Jiří Kopeň, starosta obce