Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

19.2.2019 09:43

Aktuální teplota:

13,3 °C

Vlhkost:

46,4 %

Rosný bod:

2 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Tažení za vzděláním dětí pokračuje....

Typ: ostatní
Tažení za vzděláním dětí pokračuje.... 1Naše škola má od dob Gustav Kořeného dlouhou tradici kvalitních „nadučitelů“, jak se ředitelům obecných škol na začátku minulého století na Moravě a ve Slezsku říkalo. ...

Naše škola má od dob Gustav Kořeného dlouhou tradici kvalitních „nadučitelů“, jak se ředitelům obecných škol na začátku minulého století na Moravě a ve Slezsku říkalo. V tomto školním roce končí šestileté funkční období současné paní ředitelce a rada obce tak stála před otázkou jak postupovat. Školský zákon uvádí možnost vyhlášení konkursu nebo automatického prodloužení pracovního poměru na další funkční šestileté období, pokud není konkurz vyhlášen.

Paní ředitelka proto byla vyzvána, aby předložila koncept rozvoje Základní a mateřské školy na dalších šest let. V rozsáhlém dokumentu, který jsme obdrželi, jsou vyjmenovány všechny cíle, které se škole jako celku podařilo splnit v uplynulých letech, ale také vyyčeny priority do budoucna. Mezi těmi materiálními je například vybudování nové jazykové učebny, bezbariérových přístupů nebo oprava tělocvičny. V oblasti vzdělávání našich dětí, by se podle paní ředitelky, škola měla více zaměřit mimo jiné na výuku cizích jazyků, kritické myšlení, zvýšení pohybových aktivit dětí či pokračování ve výuce pomocí iPadů. V posledním jmenovaném je naše škola celorepublikovým průkopníkem, od které se učí i jiné školy.

Rada také mohla konstatovat, že hospodaření školy je v pořádku a česká školní inspekce neměla při poslední kontrole žádnou zásadní výtku. Škola ve vedení Mgr. Lenky Skýbové spolupracuje a spolupořádá spoustu akcí nejen pro děti ale i všechny občany. Paní ředitelka se svými kolegyněmi také zvládla zabezpečit všechny stavební akce, které v době jejího působení v obou budovách probíhaly a nebylo jich málo. Vzhledem k uvedenému se rada rozhodla nevypsat výběrové řízení a paní ředitelce tak v září bude mandát pokračovat.

Nezbývá, než paní ředitelce popřát hodně štěstí v jejím "tažení" za vzděláním a výchovou našich potomků a také umění být inspirací pro celý učitelský sbor.


Vytvořeno: 31. 5. 2018
Poslední aktualizace: 31. 5. 2018 17:59
Autor: správce webu