Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

25.5.2019 09:10

Aktuální teplota:

15,7 °C

Vlhkost:

71,8 %

Rosný bod:

10,6 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Pěší brigády

Typ: ostatní
Pěší brigádaI když jsem už nějakou dobu členem kavalérie, čas od času se přihlásím ke členům pěší brigády, která válčí s trasou Poruba – Vřesina....

I když jsem už nějakou dobu členem kavalérie, čas od času se přihlásím ke členům pěší brigády, která válčí s trasou Poruba – Vřesina. Vlastně to není zase tak dávno, co jsem jako člen této“ jednotky“ skákal do zákopu (rozuměj příkopu) při ohrožení nepřítelem (rozuměj velkým sněžným pluhem jedoucím v protisměru).

Ještě před několika lety se zdálo být řešení chodníku mezi Ostravou a naší obcí téměř utopií. Dnes to však vypadá, že ze tří míst, které potřebují chodník jako namrzlá silnice sůl, je tento úsek v nejlepší pozici, protože vlastník je jen jeden – Moravskoslezský kraj. Mimochodem ostatní dva úseky jsou, dle mého názoru, v horní části ulice Hlavní a na ulici Osvobození v úseku k fotbalovému hřišti.

Proto jsem rád, že se podařilo vyřídit všechny souhlasy. Pozitivně se vyjádřil také Ústav hlavního architekta Ostravy. Projekční práce byly zadány odborné firmě na základě výběrového řízení a výsledek by měl být k dispozici příští rok. Jedná se asi o 400 m chodníku, na který je dokonce velká šance získat dotační prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury.


Vytvořeno: 15. 9. 2018
Poslední aktualizace: 15. 9. 2018 22:38
Autor: správce webu