Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

28.1.2020 17:39

Aktuální teplota:

1,8 °C

Vlhkost:

92,1 %

Rosný bod:

0,6 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

MODERNIZACE ŠKOLNÍHO HŘIŠTĚ

Typ: ostatní
grafikaNa počátku letošního roku, sotva jsem se rozkoukal ve staronové roli, jsem si ověřoval, jaké dotační tituly z těch aktuálních by se hodily pro naši obec. Našel jsem mezi nimi podporu na modernizaci sportoviště u základní školy. Přestože jsme neměli "v šuplíku" žádný projekt, zkusili jsme podat žádost jen na základě cenových nabídek od potenciálních zhotovitelů prakticky na poslední chvíli. Operativně jsme dokončili plán rozvoje sportu a schválili ho jako součást plánu rozvoje obce a na lednovém zasedání ZO nám zastupitelé schválili záměr - tady se jedná spolufinancování a tedy dodatečné náklady, které původně v rozpočtu nebyly.

Když jsem se v tomto týdnu dozvěděl, že náš projekt byl vybrán a obdržíme od Ministerstva pro místní rozvoj dotaci 4 868 945 Kč, byl jsem sám překvapen. 

Takže už v příštím týdnu, hned po 5. zasedání ZO (a prakticky po dokončení zdravotního střediska), začneme jednat s firmou INNOVA, která nám bude na základě příkazní smlouvy organizovat výběrové řízení na dodavatele. 

Čeká nás výměna povrchu na malém - dnes asfaltovém - hřišti, modernizace běžecké dráhy, doskočiště, malého fotbalového hřiště (zůstane travnaté, ale s umělým zavlažováním dešťovou vodou ze "zásobníku") a také moderní lavice, které budou sloužit nejen "divákům", ale také při výuce v teplejším období.

Čeká nás tedy hromada práce...

ŠKOLNÍ HŘIŠTĚ

Detaily najdete v Zápise č. 14 ze schůze rady dne 4. února, usnesení 14/170.

Výsledková tabulka MMR je zde:

https://www.mmr.cz/cs/Narodni-dotace/Podpora-a-rozvoj-regionu/Program-Podpora-rozvoje-regionu-2019/Podprogram-Podpora-obnovy-a-rozvoje-venkova

 


Vytvořeno: 21. 6. 2019
Poslední aktualizace: 21. 6. 2019 15:23
Autor: Jiří Kopeň, starosta obce