Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

19.4.2019 08:38

Aktuální teplota:

10,6 °C

Vlhkost:

66,5 %

Rosný bod:

4,6 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

MALÁ ZIMNÍ ÚVAHA

Typ: ostatní
BŘIDLIČNÁ, PROSINEC 2001Prožíváme zimní období. Z mého pohledu zcela normální – občas napadne sníh, děti z něho mají radost a myslím, že i dospěláky potěší, když se počasí chová tak, jak je v tuto roční dobu obvyklé. A přírodě kolem nás záplava sněhu určitě prospěje.

Naši údržbáři se v takových dnech, kdy hustě chumelí, většinou nezastaví od rána do večera. Já za sebe bych jim nevytknul nic, naopak. Jsem rád, že to i v tak malém počtu docela zvládají. Ovšem v dnešní rychlé „fejsbukové“ době se na nás občas valí stížnosti rychlostí světla (tedy přesněji rychlostí přenosu dat po síti). Stěžovatelé, naštěstí jich není moc, mají pocit, že jsou z jakýchkoli důvodů odstrkováni, že jim není jejich cesta dostatečně rychle uklizena. Nejsme až tak malá obec a pokud sněží delší dobu, je téměř nemožné, udržet všechny komunikace a chodníky v dokonalém stavu. Ale je to snad jinde jinak? Stačí se podívat, co se děje v jiných končinách.

Asi by byly stížnosti namístě, kdyby lidé z technického dvora seděli v hospodě. Ale oni většinou sedí za volantem dostupné techniky. Pomáhají jim s tím místní občané, které obec nasmlouvala pro tyto situace, kteří to také umí a mají na to vybavení.

Většina z vás ví, že si tito lidé nejezdí po obci, jak je zrovna napadne. Řídí se harmonogramem, který jim stanoví priority. Jinou prioritu má ulice, kudy se pohybují lidé ze stovky nemovitostí a jinou prioritu má ulice s několika domy. Na ně se dostane taky, ale později. Myslel jsem si, že to je postup obvyklý, občany obce akceptovaný, řekl bych přirozený. Jsou však tací, co to berou jako ústrk a dovedou to dát najevo nevybíravým způsobem. Nu což, je to jejich vizitka, ne moje.

Mohou však nastat situace, kdy se dostanete do obtížné situace, zapadnete s autem, čekáte třeba sanitku pro nemocného člena rodiny, nevím, co všechno se může přihodit. Myslím, že stačí zvednout telefon a zavolat. Bude-li to v silách zaměstnanců obce, myslím, že ochotně pomůžou.

Jeden ze stěžovatelů, mladý muž, mi v závěru naší emailové komunikace napsal, že nakonec vzal lopatu a odházel si to sám… svoji vlastní cestu… co dodat.

Na závěr bych chtěl vzkázat všem spoluobčanům – buďte shovívaví a aspoň trochu trpěliví. Obec nemá armádu, ani hangár plný techniky. Musíme si vystačit s tím, co máme a k tomu přidat trochu ohleduplnosti.

Okénko do minulosti - takto vypadala ulice Břidličná v prosinci 2001:

BŘIDLIČNÁ - PROSINEC 2001

 


Vytvořeno: 12. 1. 2019
Poslední aktualizace: 12. 1. 2019 08:51
Autor: Jiří Kopeň, starosta obce