Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Datum a čas

Dnes je pátek, 21. 9. 2018, 16:09:00

Aktuální teplota

21.9.2018 16:06

Aktuální teplota:

32,5 °C

Vlhkost:

32,2 %

Rosný bod:

13,8 °C

Zdravá obec Vřesina

logo

Krizová karta obce

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Kontejnery na textil

Typ: ostatní
Kontejner, foto obec BoryOpět budeme mít v obci kontejnery na textil. Ty už tady jednou sice byly, ale se společností, která je provozovala, to nedopadlo příliš dobře. Takže kontejnery zmizely a pokud jste staré oblečení nechtěli vyhazovat do kontejneru na směsný odpad, nezbývalo než vše zabalit a odvést jinde...

Opět budeme mít v obci kontejnery na textil.  Ty už tady jednou sice byly, ale se společností, která je provozovala, to nedopadlo příliš dobře. Takže kontejnery zmizely a pokud jste staré oblečení nechtěli vyhazovat do kontejneru na směsný odpad, nezbývalo než vše zabalit a odvést jinde.

Nové kontejnery se objeví na třech místech v obci, tam kde stály i ty původní. Provozovat je bude společnost TextilEco, která spolupracuje se stovkami dalších obcí a pomáhá tak redukovat množství směsného odpadu. Naše obec pouze poskytne prostor k umístění kontejneru a o vývoz se bezúplatně postará jeho vlastník.  Do kontejnerů můžete umisťovat také bytový textil, obuv či hračky.

Na závěr se pro úplnost sluší ještě dodat, že oblečení, které do kontejneru umístíte, nebude primárně sloužit k charitativním účelům. Po svozu jsou oděvy roztřízeny do tří základních skupin. Ty nejlepší putují do Secondhandů, oděvy horší kvality se recyklují a použijí do nového výrobku a textil nejnižší jakosti slouží jako výhřevné palivo. Obci se bohužel nepodařilo dohodnout s Diakonií Broumov, která po republice rovněž umisťuje kontejnery a jejichž výnos putuje k charitativním organizacím. Nejbližší kontejnery, kde můžete šatstvo uložit na potřeby charity, najdete například v Ostravě – Porubě. Přesto jsme do této varianty šli, protože to opět sníží množství netříděného odpadu, které se v naší obci vyprodukuje.


Vytvořeno: 17. 3. 2018
Poslední aktualizace: 17. 3. 2018 22:47
Autor: správce webu