Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

28.1.2020 16:46

Aktuální teplota:

1,9 °C

Vlhkost:

90,2 %

Rosný bod:

0,4 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

DOHODA S FIRMOU OVaK O ODVÁDĚNÍ A LIKVIDACI SPLAŠKOVÝCH VOD

Typ: ostatní
DOHODA S FIRMOU OVaK O ODVÁDĚNÍ A LIKVIDACI SPLAŠKOVÝCH VOD 1Kdo se o život obce více zajímá ví, že kanalizace ve Vřesině je zdrojem problémů, ale také že náklady na likvidaci odpadních vod patří v rozpočtu obce k těm největším.

Od roku 2011 měla obec Vřesina s OVaK dohodu, která byla pro obec výhodná v tom smyslu, že se něměřily veškeré odpadní vody, předávané do kanalizačního sběrače (což je dnes legitimní a technicky možné), ale realizují se v každém pololetí měřicí "kampaně". Na základě výsledků z těchto měření se pak stanoví paušál, který nám umožňuje náklady na provoz kanalizace plánovat v rozpočtu - nejsme závislí na rozmarech počasí, ale zejména je tento režim pro nás finančně výhodnější. Eliminují se tím z velké části dešťové vody.

Tato dohoda však měla být nahrazená dohodou novou, kterou se snažilo prosadit nové vedení OVaK hned od prvního dne volebního období. Návrh dohody byl pro nás nevýhodný - znamenalo by to dát na kanalizaci mnohem více peněz z rozpočtu a také zcela nepravidelně, v závislosti na počasí.

Naštěstí se podařilo uzavřít dodatek k původní dohodě. Ten trochu mění pravidla v souladu se změnou legislativy, ale zachoval se původní režim měření. Za vstřícné jednání patří dík vedení společnosti OVaK. Nový dodatek nám ušetří peníze i starosti.


Vytvořeno: 21. 6. 2019
Poslední aktualizace: 21. 6. 2019 15:39
Autor: Jiří Kopeň, starosta obce