Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Krizová karta obce

Zdravá obec Vřesina

logo

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Aktuální teplota

25.1.2020 11:22

Aktuální teplota:

-0,1 °C

Vlhkost:

85,6 %

Rosný bod:

-2,3 °C

Návštěvnost

Návštěvnost:

Počítadlo přístupů

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

 

 

Zprávy

první předchozí
ze 51
poslední

Tříkrálová sbírka 2020 1

Tříkrálová sbírka 2020

Oznamujeme občanům, že ve Tříkrálové sbírce bylo v naší obci vybráno 83 022 Kč. Děkujeme Všem občanům, kteří přispěli. celý text

ostatní | 15. 1. 2020 | Autor: správce webu
Plakát

TRADIČNÍ VŘESINSKÝ OBECNÍ PLES dne 25. 1. 2020 od 20:00 v Domě zahrádkářů

Vážení spoluobčané,
obec Vřesina Vás srdečně zve na tradiční vřesinský obecní ples, který se koná dne 25. 1. 2020 v Domě zahrádkářů od 20:00. Na uvítanou bude pro Vás připraven welcome drink a k závěru plesu bohatá tombola.

Předprodej vstupenek probíhá na obecním úřadě v přízemí.
Vstupné 250 Kč.
V ceně vstupného je večeře, káva a zákusek.

Přejeme příjemnou zábavu!
celý text

ostatní | 13. 1. 2020 | Autor: správce webu
PRŮJEZD TĚŽKÉ DOPRAVY PŘES VŘESINU 1

PRŮJEZD TĚŽKÉ DOPRAVY PŘES VŘESINU

Vážení spoluobčané
V minulém roce jsem vynaložil určité úsilí na to, aby krajský úřad dodržel slib – snad už z roku 2012 – že po dokončení silnice I/11 zakáže tranzit nákladních vozidel přes naši obec. V průběhu loňského roku jsem měl s odpovědnými lidmi několik osobních jednání na toto téma, ale odpovědi byly vždy nejasné. Moje obavy se umocnily poté, co se v médiích objevila informace, že se chystá rozšíření zpoplatněných úseků silnic I. tříd od 1. ledna 2020. Úsek, který se nás týká, tam pochopitelně nebyl – řešilo se teprve stavební povolení na dokončení.

Nicméně když jsem se podíval do seznamu placených úseků po uvedení do zkušebního provozu 19. prosince 2019, už tam prodloužená Rudná figurovala (https://autobible.euro.cz/take-na-silnicich-i-tridy-budou-od-ledna-kamiony-platit-myto/). Obava, že řidiči kamionů se budou snažit objíždět placené úseky, pramenila ze zkušeností jiných obcí. celý text

ostatní | 11. 1. 2020 | Autor: Jiří Kopeň, starosta obce
Dveře

Divadelní incenace "Dveře" v Sanatoriích Klimkovice dne 16. 1. 2020 od 19 h

Divadlo Vřesinských ochotníků Vás na představení úsměvné komedie o vážných věcech Dveře, které se odehraje ve společenském sále v Sanatoriích Klimkovice 16. 1. 2020 od 19.00 hodin.
Předprodej lístků na místě.

Charakteristika hry:
Čeho se musíme vzdát, abychom mohli jít dál? Je to jen na nás. Břemena házíme na partnery, rodiče a děti. Nedokážeme žít přítomností. Nedokážeme zapomenout na křivdy a příkoří. Zapomínáme na to, že spokojení můžeme být jen, když budeme chtít.

Manželský pár, dvě přítelkyně, realitní makléř zakládající si na svém postavení a bezdomovkyně. Tito všichni se po smrti sejdou v předsíni nebe. Při vzájemné komunikaci, se postupně dozvídáme jejich příběhy, bolesti i radosti. Budou ochotni vzdát se pozemských věcí, na kterých si vždy zakládali a uvědomit si co je vlastně důležité?

Úsměvnou hru o vážných věcech napsal autor Jana Zindulka. Jedná se o druhou inscenaci DiVOchu pod režijním vedením Ondřeje Bendy.

Premiéra proběhla ve Vřesině 24. 4. 2019.


https://diviochvresina.rajce.idnes.cz/?
https://divadlovresina.cz/index.php/category/novinky-od-ochotniku/

Těší se na Vás DiVOch! celý text

ostatní | 7. 1. 2020 | Autor: správce webu
PRODLOUŽENÁ RUDNÁ 1

PRODLOUŽENÁ RUDNÁ

Definitivní tečka - přesněji razítko. Symbolicky posledním "úředním" razítkem byla předána veřejnosti prodloužená Rudná. Podle sdělení hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., jsou dnes na silnici 1. třídy I/11 od Havířova až do Komárova průjezdné všechny čtyři pruhy. Je to nepochybně dobrá zpráva pro všechny řidiče i obyvatele Ostravy Poruby. Čas brzy ukáže, jak se to promítne do dopravy ve Vřesině. Věříme ve zklidnění, zmizí kamiony. Bojíme se hluku z estakády. Zkušební provoz bude trvat jeden rok.
Komunikace I/11 se pro veškerou dopravu otevře dnes mezi 20:00 až 23:00.
Byl jsem upozorněn, že se na této komunikaci bude měřit rychlost... Asi každý řidič vnímá tuto komunikaci jako dálnici, ale dálnice to není a zatím to je "jen" silnice 1. třídy. celý text

ostatní | 19. 12. 2019 | Autor: Jiří Kopeň, starosta obce
ples

Pozvánka na společenský ples dne 11. 1. 2020 od 20 h a dětský maškarní ples od 15 h. Oba se uskuteční ve stejný den v Domě zahrádkářů

Vážení občané.
Srdečně Vás zveme na společenský ples pořádaný místní organizací KDU-ČSL, který se uskuteční 11.1.2020 od 20:00 hod. v Domě zahrádkářů. Předprodej vstupenek probíhá v Lékárně u sv. Antonína.

Již tradičně ve stejný den odpoledne se uskuteční dětský maškarní ples, kde se můžete těšit na bohatý program, tombolu i fotokoutek.
celý text

ostatní | 18. 12. 2019 | Autor: správce webu
kontejner

KONTEJNERY NA PARKOVIŠTI U HŘBITOVA - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Na základě velmi špatných zkušeností se sběrem bioodpadu kontejnerového stanoviště na parkovišti u hřbitova, budou tyto kontejnery dne 6.12.2019 odvezeny. Je smutnou realitou, že do kontejnerů na bioodpad lidé hází ledničky, matrace, plasty, kameny atd. Jsem přesvědčen, že toto zvěrstvo nepáchají obyvatelé Vřesiny, ale lufťaci, protože tento problém je pouze na tomto stanovišti. Rada obce podnikne nezbytné kroky, aby v příští sezóně probíhalo soustřeďování bioodpadu v této lokalitě bez problémů a případní viníci by mohli býti sankcionováni.
Bc. Petr Lička, člen rady obce celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor: správce webu
Obecní kalendář 1

Obecní kalendář

Vážení spoluobčané,
na obecním úřadě si můžete během prosince vyzvedávat stolní kalendář na rok 2020. Do každého domu náleží jeden kalendář. celý text

ostatní | 2. 12. 2019 | Autor: správce webu
VÁNOČNÍ STROM

ROZSVĚCOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Netroufám si hodnotit celé odpoledne, protože jsem měl ještě jiné povinnosti a i pak jsem se jen málo vzdaloval od svého "svařáku". Avšak z toho, co jsem mohl vidět a slyšet, si dovolím konstatovat, že se akce vydařila. Obával jsem se ještě v půlce týdne, že nás zaskočí plískanice, ale ani na ty nakonec nedošlo.
Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci, ale hlavně vám všem, kteří jste přišli. Jmenovitě chci poděkovat panu Marcelu Vajdovi - jako každý rok včas zkontroloval, opravil instalaci elektrických ozdob, dozdobil náš vánoční strom a zajistil, aby se mohl v plné kráse rozsvítit ve správný okamžik k radosti všech Vřesiňáků, ale hlavně dětí...A druhé poděkování směřuje za paní Andreou Klanicovou. Bez její organizační práce by to asi neklaplo. Mnoho dalších lidí přiložilo ruku k dílu, jmenovat je tady všechny bych si ani netroufal. Takže všem ještě jednou DĚKUJI. celý text

ostatní | 1. 12. 2019 | Autor: Jiří Kopeň, starosta obce
betlemske svetlo

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

V sobotu 21.12. během dopoledne a kolem oběda budou Vodní skauti Albatros Vřesina a roverský kmen Pinguin roznášet po Vřesině Betlémské světlo. Buďte prosím připraveni se svíčkami. Pro nedočkavce bude světlo dostupné v klubovně vřesinských skautů. Pokud nejste v sobotu doma, nebojte se, světlo bude v dalších dnech v kostele a na adrese Hlavní 233. celý text

ostatní | 27. 11. 2019 | Autor: správce webu
první předchozí
ze 51
poslední