Menu
Obec Vřesina
Vřesina

Obec Vřesina se nachází přibližně 17 km západně od města Ostrava. První známá písemná zmínka o obci je v listině o rozdílech knížectví opavského z roku 1377, kdy byla ves Vřesina s Hýlovem v držení pana Adama a připadla k dílu opavských knížat Přemka a Václava. Území obce Vřesina tvoří východní okraj Oderské nížiny.

​​ ​​ ​​ Facebook

Úvodní slovo starosty

logo Vřesina

Vážení spoluobčané,
před třemi týdny, na ustavujícím zasedání zastupitelstva, bylo zvoleno nové vedení naší obce a já jsem se stal novým starostou.

Při předvolebním vyjednávání se na spolupráci dohodli zvolení členové Sdružení nezávislých kandidátů a KDU/ČSL, kteří také v poměru 3:2 sestavili radu obce. Nebudu zde představovat ani sebe ani ostatní radní, k tomu si dovolím využít Vřesinské noviny, které vyjdou před vánočními svátky.

Tuto zprávu jsem mohl zveřejnit již dříve, hned po volbách, ale věřte mi, že vše převzít, ve všem se zorientovat, navázat kontakty, rozhodnout o pokračování či pozastavení všech projektů, které nastartovalo bývalé vedení a intenzivně pracovat na rozpočtu obce na rok 2023, nebyl úplně jednoduchý úkol. Takže jsem prostě postupoval podle priorit.

Dovolte mi, prosím, s odstupem času poděkovat všem, kteří se letošních komunálních voleb zúčastnili, bez ohledu na to, koho volili. Svou účastí potvrdili, že je zajímá, co se v obci děje a záleží jim na budoucnosti a na směru, kterým se společně vydáme. Speciálně pak děkuji těm voličům, kteří volili nás, členy SNK a díky nimž jsme letošní komunální volby s výrazným náskokem vyhráli. A ty z vás, kteří jste nám hlas nedali a měli třeba jinou představu o tom, kdo naši obec povede, bych chtěl požádat, abyste nám dali nějaký čas na to, abychom vás mohli přesvědčit, že je naše obec v dobrých rukou.

Nežádám vás o obvyklých 100 dnů hájení, přesto vás o trochu trpělivosti požádám. Zdědili jsme spoustu projektů v různých fázích rozpracování, ale rovněž dost problémů, které je potřeba ihned řešit, takže bude pár dnů trvat, než se vše řádně zaběhne. Asi vám nemusím vykládat, že nás všechny nečeká úplně jednoduchá doba, přesto jsem připraven a ochoten udělat vše, aby se život a rozvoj naší obce nezastavil. Nebudu vám ve svém prvním článku slibovat „vzdušné zámky“, zřejmě v tomto volebním období žádnou zásadní stavbu v obci nepostavíme, ale to neznamená, že před námi není spousta práce. Začneme od těch věcí naprosto zásadních a nezbytných, jako je řešení problémových úseků obecní kanalizace a nákladová optimalizace budov v majetku obce, včetně snah o alespoň částečnou energetickou soběstačnost těchto objektů. Teprve po vyřešení těchto problémů můžeme přemýšlet o dalším rozvoji obce. Je prostě nezbytné, zvláště v dnešní době, hledat cesty, kde můžeme ušetřit a teprve následně, z takto ušetřených peněz, něco opravit či nového postavit. Držte nám, prosím, palce. Slibuji za celou radu, že uděláme vše pro to, aby byl život v naší nádherné obci zase o něco příjemnější.

V úplném závěru bych zcela upřímně rád poděkoval odstupujícímu starostovi Jirkovi Kopeňovi za vše, co pro naši obec za léta svého působení udělal. Rozhodně je za ním vidět kus poctivé práce a navždy bude v kronice obce zapsán jako úspěšný starosta. Děkuji mu za to, že mi vše řádně předal a že mi, i přes určité a pro mě pochopitelné zklamání, že ve funkci nepokračuje, popřál mnoho úspěchů a nabídl mi, v případě potřeby, svou pomoc.

Užijte si krásné týdny před Vánocemi a budu se na vás všechny těšit při rozsvěcení vánočního stromu.  

Ing. Petr Řeháček

Starosta obce

Datum vložení: 14. 11. 2022 16:55
Autor: správce webu

Aktuálně

PRŮTOK V PORUBCE

PORUBKA

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

p

Aktuální teplota

24.3.2023 20:07

Aktuální teplota:

13 °C

Vlhkost:

83 %

Rosný bod:

10,1 °C

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

ODSTÁVKY ČEZ DISTRIBUCE

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rezervace

Rezervace 

KALENDÁŘ

 

Kde nás najdete?

Obecní úřad ve Vřesině
Hlavní 24, 742 85 Vřesina

mapa